Tuz Lamba Nasıl Kullanılır

Tuz Lambası Üretmiş olduğu negatif iyonlar sayesinde ortamın havasını olumlu yönde etkilen kaya tuzu lambasından en çok verimi sağlayabilmek için nasıl kullanıldığını bilmek çok önemlidir. Çünkü bir lambanın verimliliğini ağırlığı dışında doğrudan belirleyen en önemli faktör kullanımıdır.
 Kaya Tuzu Lambası Nasıl Kullanılmalıdır?
Yüksek Wattlı Ampuller İle Kullanılmalı
Kaya tuzu lambası, tuzun ısınma derecesine göre faydası değişkendir. Daha iyi ısınan aynı ağırlıktaki tuz lamba daha az ısınan lambalara oranla daha çok faydalı olmaktadır. Bu nedenle tuz lambaları içerisinde yer alan ampulün en az 10-15 watt olması önemlidir.  Mümkün olduğunca ve ışıktan olumsuz yönde etkilenmediğimiz müddetçe kaya tuzu lamba, yüksek wattlı ampuller ile kullanılmalıdır.
Gece Kullanılmalı
Tuz Lambası, bulunduğu alan oda için fayda sağlamaktadır. Bu nedenle diğer odalarında bu doğal iyonlaştırıcıdan faydalanmasını sağlamak için her odada bir tuz lamba olması şarttır. Ancak tek bir odada kullanılıyorsa o odanın kapı ve penceresinin kapalı olması gerekir. Çünkü tuz lambanın yaymış olduğu negatif iyon aynı anda tüm odalara yetecek kadar sınırsız değildir. Yayılan doğal iyonların yüksek derecede verim sağlaması için ortam içerisinde kalması gerekmektedir. Biz bu etkenlerden dolayı kaya tuzu lambasını gece kullanılmasını tavsiye etmekteyiz. Çünkü gündüz vakitlerinde doğaldır ki kapı ve bazen pencereler açık tutulabilmektedir. Bu durum verimliliği doğrudan düşürebildiği gibi elektrik maliyeti açısından da çok fazla tasarruflu değildir.
Odanın Uzak Bölümlerinde Kullanılmalı
Daha çok gece kullanılan tuz lambasının yattığımız alanların çok yakınına koymak bilinenin aksine verimliliği düşürecektir. Çünkü tuz lambasının ışığı uyku kalitemizi düşürebilecektir. Bu nedenle aynı oda içerisinde ki bir lamba kapı ve pencereler kapalı olduğu müddetçe odanın en uzak yerinde kullanılmalıdır. Bu durum lambanın ışığından olumsuz yönde etkilenmemizi önleyecektir.
Yattığımız Sürece Düzenli Olarak Kullanılmalı
Tuz lamba düzensiz olarak belirli saatlerde yakılıp söndürülürse çokta verimli olmayacaktır. Bu açıdan mümkün olduğunca gece boyunca aralıksız olarak yakılarak kullanılması gerekmektedir. Yatmadan birkaç saat önce yaktığımız lambayı sabah saatlerine kadar yakarak kullanmamız verimlilik düzeyini artıracaktır.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır